Movies on DVD and BD

Dear customers,

as we have announced for a long time, there has been a change in ordering DVDs from Filmexport Home Video.

On the website www.filmexport.cz you will find a catalog of our released films, which however offers you the opportunity to go straight to the pages of another e-shop, where you will find our entire offer of archival Czech films and reprints of original movie posters.

On the page of each title you will find the BUY IN MULTILAND button, which acts as an entrance to the page of the same title in the e-shop, where it is possible to order a DVD. You can also find our titles in stone shops or other e-shops.

You can also order on working days from 8 am to 4 pm (CET) by phone at +420 601 696 610 or by e-mail at eshop@multiland.cz.

This ends the direct sale of media and the issuance of orders in our company Filmexport at Kaplická, Prague 4.

In case of questions, please contact us by e-mail at the current address video@filmexport.cz.

Thank you for your support and we wish you a lot of other beautiful moments with films not only for witnesses.
 

team Filmexport Home Video, s.r.o.

Kaplická 14
140 00 Praha 4
tel.: 261 213 664
e-mail: video@filmexport.cz
www.filmexport.cz 

Reklama

Information

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.