What´s new

 

Expedice Lambarene

Nově jsme přidali mezi online pořady bonusová videa z DVD Expedice Lambarene. 

Expedice Lambarene byla výprava osmi studentů a absolventů pražských vysokých škol, která ve stříbřité Tatře 138 transportovala přes pět evropských a třináct afrických zemí léčiva a zdravotnický materiál do věhlasné nemocnice dr. Alberta Schweitzera v Lambaréné v Gabonu. Odstartovala 1. ledna 1968 ze Staroměstského náměstí a oblouk, který Tatra urazila za 256 dní své cesty, je dlouhý přes 35 000 km. Po návratu vznikl z natočeného filmového materiálu 18ti dílný seriál pro Českou televizi.

Vydání seriálu jsme doplnili dalšími bonusy - rozhovory s žijícími členy výpravy a zaměstnanci podniku Tatra, kteří se nemalou měrou podíleli na zdaru výpravy. Ty si nyní můžete online prohlédnout - zde

 


 

 

Státní symboly ČR - Historie a současnost - online

 

Studenti a žáci všech stupňů běžně hledají zdroje studia na internetu a zvláště v dnešní situaci je samostudium vítaným postupem. Ale nemusíte být školou povinní, abyste se mohli vzdělávat v pohodlí domova :-) I pro vás jsou určeny pořady online: nabízíme vám další z úspěšných dokumentů, tentokrát o historii našich státních symbolů.

Nejstarším z hlediska dějinné kontinuity je státní znak. Dozvíme se, jaký znak užívala přemyslovská knížata, kdy se objevuje ve znaku králů dvouocasý lev a kde ho můžeme poprvé spatřit ve vyobrazení. Ukážeme si, jak v průběhu věků znaky měnily svou podobu až po dnešní velký a malý státní znak. Na rozdíl od znaku státní vlajka a hymna nemají tak dávnou minulost. Kopí s praporcem tvoří atribut moci již ve středověku, ale až v Habsburské monarchii vznikla v roce 1828 císařská vlajka sloužící k reprezentaci celé panovnické dynastie.

Dokument si všímá také pečetí, historie vojenské symboliky a v neposlední řadě připomíná, jak se státními symboly máme zacházet dnes. Na pořadu spolupracoval Prof. PhDr. Josef Petráň, CSc.

Celý pořad, členěný do přehledných kapitol, naleznete zde.

Pokud máte zájem o pořad včetně bonusů na DVD, můžete zakoupit zde.

 

Photogallery

Do you like archival Czech films? Do you like the calm atmosphere, gentle and concise humor, beautiful elegant ladies and classy gentlemen? Then you are in the right place!

We release a lot of beautiful movies that you can be proud of in your video library! Enjoy in the company of amazing personalities such as Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala and many many other stars on the silver screen!

Reklama