What´s new

 

Máme pro vás žhavou novinku v naší nabídce - PopSockets. Možná je znáte a vyberete si u nás filmový motiv vašeho oblíbence, nebo vůbec netušíte, co se pod tím názvem skrývá - a pak je nejvyšší čas to zjistit A VYZKOUŠET!

Co je PopSockets?

PopSockets je vychytávka v podobě držáku, který vylepší vaše mobilní zařízení. Umožní pevný úchop během psaní zpráv či při pořizování selfíček nebo videí. Prostě "popněte" a povytáhněte tento zázrak pro lepší uchopení zařízení, nebo když potřebujete stojánek pro super fotky, videa či posty.

Přilepte si na zadní stranu svého mobilu či tabletu jeden PopSockets nebo i dva a hned budete mít lepší možnosti využití svého zařízení. Ať potřebujete zařízení pevněji uchopit nebo potřebujete stojánek či zkrotit kabel sluchátek nebo si jen potřebujete s něčím hrát, prostě "popni" PopSockets.

PopSockets je nejen super pomůcka pro pevnější držení telefonu, ale pomůže i pohodlněji a bezpečněji držet tablet a čtečku. PopSockets se pevně přilepí ke všem běžným zařízením a krytům, nebude však držet na silikonových površích a obalech s voděodolnou povrchovou úpravou. Pokud rádi hrajete hry, můžete použít hned dva najednou a nemusíte se bát, že vám přístroj vypadne z ruky. V kombinaci s držákem PopClip ho klidně připevníte na přístrojovou desku vozidla, zrcadlo nebo třeba lednici.

Držák Gen.2 nabízí rychlé odnětí vršku pro bezdrátové dobíjení a rychlou výměnu za jiný design podle nálady / oblečení. V nabídce jsou stovky motivů a designů...

Nabídku našich typů včetně filmové kolekce, kterou nyní nabízíme v AKCI, najdete zde

Podívejte se na video, jak to celé funguje:

https://www.youtube.com/watch?v=uI0iIyCNQx8&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=9UXwP_KsBDU&feature=youtu.be

 


 

 

Dnes slavíme Mezinárodní den dětí a i my jsme se rozhodli udělat dětem radost.

Ode dneška získáváte dárek v podobě setu 3x dětský film ke každé objednávce nad 100,- Kč, a to po celý červen!

 

 

Set obsahuje tři krásné klasické české filmy pro děti: Táto sežeň štěně, Robinsonku a Honzíkovu cestu. Určitě uděláte radost svým dětem nebo vnoučatům - podarujete je na vysvědčení, připravíte jim promítání o prázdninách, až bude pršet, nebo jim dáte dárek jen tak a připomenete si při sledování filmu spolu s nimi svoje dětství. Prověřené dětské české filmy bez násilí a divokých akcí jsou zárukou kvality a znamenají pokaždé pohlazení dětské duše.

Těšíme se na vaše objednávky!Státní symboly ČR - Historie a současnost - online

 

Studenti a žáci všech stupňů běžně hledají zdroje studia na internetu a zvláště v dnešní situaci je samostudium vítaným postupem. Ale nemusíte být školou povinní, abyste se mohli vzdělávat v pohodlí domova :-) I pro vás jsou určeny pořady online: nabízíme vám další z úspěšných dokumentů, tentokrát o historii našich státních symbolů.

Nejstarším z hlediska dějinné kontinuity je státní znak. Dozvíme se, jaký znak užívala přemyslovská knížata, kdy se objevuje ve znaku králů dvouocasý lev a kde ho můžeme poprvé spatřit ve vyobrazení. Ukážeme si, jak v průběhu věků znaky měnily svou podobu až po dnešní velký a malý státní znak. Na rozdíl od znaku státní vlajka a hymna nemají tak dávnou minulost. Kopí s praporcem tvoří atribut moci již ve středověku, ale až v Habsburské monarchii vznikla v roce 1828 císařská vlajka sloužící k reprezentaci celé panovnické dynastie.

Dokument si všímá také pečetí, historie vojenské symboliky a v neposlední řadě připomíná, jak se státními symboly máme zacházet dnes. Na pořadu spolupracoval Prof. PhDr. Josef Petráň, CSc.

Celý pořad, členěný do přehledných kapitol, naleznete zde.

Pokud máte zájem o pořad včetně bonusů na DVD, můžete zakoupit zde.


Světová náboženství - online

Před časem jsme vydali na DVD unikátní německý sedmidílný seriál o světových náboženstvích, kterým provází světoznámý teolog a spisovatel Prof. Hans Küng. Ke každému tématu jsme natočili naše přední české odborníky, kteří poutavě vysvětlují základy každého jednotlivého náboženství a okolnosti, které jej historicky formovaly. Přednášky si můžete poslechnout zde:

 

Náboženství kmenů - Prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D. vás seznámí s postavou profesora Hanse Künga a představí vám náboženství jako sociokulturní jev.
https://youtu.be/JnrWKa6wf4c

Hinduismus - PhDr. Dušan Zbavitel, DrSc.
https://youtu.be/PyRGVQbflCs

Čínská náboženství - Mgr. Jakub Maršálek, Ph.D.
https://youtu.be/RvsBgAGTitw

Buddhismus - PhDr. Jiří Holba, Ph.D.
https://youtu.be/Ui6nU8wEABY

Židovství - Mgr. Kateřina Weberová
https://youtu.be/JX13_vYvzp0

Křesťanství - Mgr. Vladimír Kelnar
https://youtu.be/eSy3sqDiP8s

Islám - Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc.
https://youtu.be/U3wYehrGI4k

Set 7 DVD Světová náboženství očima profesora Hanse Künga si můžete zakoupit zde


Nové dárkové sety - kombinace knížek a DVD za skvělou cenu!

 

 

 

Dárkový set - DVD Až přijde kocour + kniha: Vlastimil Brodský: Drobečky z půjčovny duší

Dárkový set - DVD Dařbuján a Pandrhola + kniha Sovákova kuchařka aneb Život s králem fóru

Dárkový set - DVD Hostinec U kamenného stolu + Kuchařka Jiřiny Šejbalové "Vaříme na chatě"

Dárkový set - kolekce 5 DVD Tajemství skvělého sexu + kniha: Nepraktův erotický depozitář

Dárkový set - DVD Král Králů + kniha: Sovák a jeho spisy aneb Léčba smíchem

Dárkový set - DVD Kristian + kniha Český biják

Dárkový set - DVD Proti všem + kniha: Petr Haničinec - Vztekloun s jemnou duší

Dárkový set - DVD Komedie s Klikou + kniha Jiřina Bohdalová v kuchyni hvězd

Dárkový set - DVD Madla zpívá Evropě + kniha: Fenomén Bohdalka

 

Pro milovníky humoru Jaroslava Haška tu pak máme Švejkův dárkový box - mimořádnou kombinaci skvělého filmu s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli a Švejkova tuzemáku od Rudolfa Jelínka z Vizovic v limitované edici se sběratelskou etiketou.


Knihy s filmovou tematikou


 

Nyní máte možnost si nově objednat na našem e-shopu i knihy. Nabídku jsme rozšířili o knížky z nakladatelství Sláfka a všechny mají spojitost s filmem! 

Pokud milujete české filmy jako my, určitě si nenechte ujít Český biják od populárního filmového historika Pavla Taussiga; najdete tu podrobnosti ze zákulisí vzniku takových filmových hitů, jako je Limonádový Joe, Kristian, Tři oříšky pro Popelku, Císařův pekař – Pekařův císař, Dovolená s Andělem nebo Ostře sledované vlaky. - více zde

Pro milovníky Jiřího Sováka tu máme jeho veselé herecké historky Sovák a jeho spisy aneb Léčba smíchem - více zde nebo Sovákovu kuchařku od jeho ženy Aničky - více zde

Ve vzpomínkové knížce Smích a slzy Vladimíra Menšíka vzpomínají jeho herečtí kolegové na svého bohémského kamaráda; sbírka neuvěřitelných historek je doplněna řadou fotografií nejen z filmů a televizních pořadů. - více zde

Fenomén Bohdalka je knížka, která byla vydána k osmdesátinám Jiřiny Bohdalové. Autorizovaný "životopis" zdobí soukromé i oficiální fotografie a nudit se určitě nebudete. - více zde

Zrovna tak sbírka receptů populární herečky Jiřina Bohdalová v kuchyni hvězd je víc než jen kuchařkou; prošpikována příběhy hereckých kolegů je zábavným čtením s "receptovým" bonusem. - více zde

Knížka Petr Haničinec - Vztekloun s jemnou duší je první bilanční portrét umělce, který proslul jako výtečný herec, skvělý dabér, vynikající rétor a recitátor. Jaký byl doopravdy a co mu život přinesl i vzal se dočtete právě tady, se spoustou fotografií. - více zde

Knihy si můžete objednat na našem e-shopu https://www.filmexport.cz/knihy/, písemně na níže uvedené adrese nebo telefonicky na čísle 261 213 664. 

 


Stavebnice minimodelů historických vozidel

V našem e-shopu si můžete zakoupit originální stavebnice, inspirované nejzajímavějšími skutečnými dopravními prostředky vyráběnými v našich zemích. Nabízíme oba ikonické a unikátní modely Tatry, v kterých cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund absolvovali obě cesty „kolem světa“.

Při návrhu a výrobě modelů autoři spolupracují s výrobci skutečných strojů. V nabídce jsou jednoduché stavebnice a skládačky bez lepení, i složitější propracovanější modely. V doplňující nabídce je pak základní modelářská pracovní sada za výhodnou cenu.

V nabídce najdete stavebnice:

TATRA 87 (1937-1950) - minimodel historického automobilu TATRA 87

TATRA 805 Z+H - minimodel historického expedičního automobilu TATRA T805 s vlekem

Traktor Zetor 25 s vlečkou, model ke slepení - model traktoru inspirovaný historicky prvním traktorem Zetor - Zetorem 25

TATRA T147 6x6 DUMPER - minimodel historického nákladního automobilu TATRA T147  DUMPER

Autobus Škoda 706 RTO LUX - minimodel historického autobusu ŠKODA 706 RTO LUX

Letadlo Aero AE 45 - minimodel unikátního československého letadla Aero AE 45

Modelářská pracovní sada


 


 

Novinky v nabídce našeho e-shopu - slovenské filmy

 

Zlatý fond slovenskej komédie II - 2x DVD - digisleeve - 149 Kč


Zlatý fond slovenskej komédie III - 2x DVD - digisleeve - 149 Kč


Elo Havetta Collection - 2x DVD - digipack - speciální edice - 299 Kč

 


 

Photogallery

Máte rádi archivní české filmy? Líbí se vám ta poklidná atmosféra, jemný a výstižný humor, krásné elegantní dámy a noblesní pánové? Pak jste tady správně! 

Vydáváme spoustu krásných filmů, kterými se můžete pyšnit ve své videotéce! Užívejte si ve společnosti úžasných osobností jako jsou Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala a mnoho mnoho dalších hvězd stříbrného plátna!

Reklama