What´s new

 

Nová sada 4 DVD Ze školních lavic

Dárková kolekce Ze školních lavic je sice již vyprodaná, ale můžeme vám nabídnou sadu 4 DVD Ze školních lavic s totožným obsahem za stejnou cenu.

Cesta do hlubin študákovy duše - DVD box Děvčata nedejte se! - DVD box Kantor Ideál - DVD box Škola základ života - DVD box

DVD nabízíme při nákupu sady za skvělou cenu 299 Kč. (Cena jednotlivých DVD je 149 Kč, ušetříte tedy 297 Kč.)


Nově jsme přidali mezi online pořady bonusová videa z DVD Expedice Lambarene. 

Expedice Lambarene byla výprava osmi studentů a absolventů pražských vysokých škol, která ve stříbřité Tatře 138 transportovala přes pět evropských a třináct afrických zemí léčiva a zdravotnický materiál do věhlasné nemocnice dr. Alberta Schweitzera v Lambaréné v Gabonu. Odstartovala 1. ledna 1968 ze Staroměstského náměstí a oblouk, který Tatra urazila za 256 dní své cesty, je dlouhý přes 35 000 km. Po návratu vznikl z natočeného filmového materiálu 18ti dílný seriál pro Českou televizi.

Vydání seriálu jsme doplnili dalšími bonusy - rozhovory s žijícími členy výpravy a zaměstnanci podniku Tatra, kteří se nemalou měrou podíleli na zdaru výpravy. Ty si nyní můžete online prohlédnout - zde

Třídiskové vydání seriálu Expedice Lambarene se všemi bonusy si můžete za cenu 299,- Kč objednat - zde

 


Nová sada 4 DVD HUSITÉ

Vzhledem k tomu, že Zlatá kolekce 4 DVD Husité je již zcela vyprodána, připravili jsme pro vás novou sadu 4 DVD Husité. Sada není v původním dárkovém balení, ale obsahuje stejně jako kolekce Husité následující filmy v DVD boxu:

Jan Hus - DVD box Jan Žižka - DVD box Proti všem - DVD box Jan Roháč z Dubé - DVD box

 

DVD nabízíme při nákupu sady za skvělou cenu 299 Kč. (Cena jednotlivých DVD je 149 Kč, ušetříte tedy 297 Kč.)


PopSockets

Máme pro vás žhavou novinku v naší nabídce - PopSockets. Možná je znáte a vyberete si u nás filmový motiv vašeho oblíbence, nebo vůbec netušíte, co se pod tím názvem skrývá - a pak je nejvyšší čas to zjistit A VYZKOUŠET!

Co je PopSockets?

PopSockets je vychytávka v podobě držáku, který vylepší vaše mobilní zařízení. Umožní pevný úchop během psaní zpráv či při pořizování selfíček nebo videí. Prostě "popněte" a povytáhněte tento zázrak pro lepší uchopení zařízení, nebo když potřebujete stojánek pro super fotky, videa či posty.

Přilepte si na zadní stranu svého mobilu či tabletu jeden PopSockets nebo i dva a hned budete mít lepší možnosti využití svého zařízení. Ať potřebujete zařízení pevněji uchopit nebo potřebujete stojánek či zkrotit kabel sluchátek nebo si jen potřebujete s něčím hrát, prostě "popni" PopSockets.

PopSockets je nejen super pomůcka pro pevnější držení telefonu, ale pomůže i pohodlněji a bezpečněji držet tablet a čtečku. PopSockets se pevně přilepí ke všem běžným zařízením a krytům, nebude však držet na silikonových površích a obalech s voděodolnou povrchovou úpravou. Pokud rádi hrajete hry, můžete použít hned dva najednou a nemusíte se bát, že vám přístroj vypadne z ruky. V kombinaci s držákem PopClip ho klidně připevníte na přístrojovou desku vozidla, zrcadlo nebo třeba lednici.

Držák Gen.2 nabízí rychlé odnětí vršku pro bezdrátové dobíjení a rychlou výměnu za jiný design podle nálady / oblečení. V nabídce jsou stovky motivů a designů...

Nabídku našich typů včetně filmové kolekce, kterou nyní nabízíme v AKCI, najdete zde

Podívejte se na video, jak to celé funguje:

https://www.youtube.com/watch?v=uI0iIyCNQx8&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=9UXwP_KsBDU&feature=youtu.be


Státní symboly ČR - Historie a současnost - online

 

Studenti a žáci všech stupňů běžně hledají zdroje studia na internetu a zvláště v dnešní situaci je samostudium vítaným postupem. Ale nemusíte být školou povinní, abyste se mohli vzdělávat v pohodlí domova :-) I pro vás jsou určeny pořady online: nabízíme vám další z úspěšných dokumentů, tentokrát o historii našich státních symbolů.

Nejstarším z hlediska dějinné kontinuity je státní znak. Dozvíme se, jaký znak užívala přemyslovská knížata, kdy se objevuje ve znaku králů dvouocasý lev a kde ho můžeme poprvé spatřit ve vyobrazení. Ukážeme si, jak v průběhu věků znaky měnily svou podobu až po dnešní velký a malý státní znak. Na rozdíl od znaku státní vlajka a hymna nemají tak dávnou minulost. Kopí s praporcem tvoří atribut moci již ve středověku, ale až v Habsburské monarchii vznikla v roce 1828 císařská vlajka sloužící k reprezentaci celé panovnické dynastie.

Dokument si všímá také pečetí, historie vojenské symboliky a v neposlední řadě připomíná, jak se státními symboly máme zacházet dnes. Na pořadu spolupracoval Prof. PhDr. Josef Petráň, CSc.

Celý pořad, členěný do přehledných kapitol, naleznete zde.

Pokud máte zájem o pořad včetně bonusů na DVD, můžete zakoupit zde.


Světová náboženství - online

Před časem jsme vydali na DVD unikátní německý sedmidílný seriál o světových náboženstvích, kterým provází světoznámý teolog a spisovatel Prof. Hans Küng. Ke každému tématu jsme natočili naše přední české odborníky, kteří poutavě vysvětlují základy každého jednotlivého náboženství a okolnosti, které jej historicky formovaly. Přednášky si můžete poslechnout zde:

 

Náboženství kmenů - Prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D. vás seznámí s postavou profesora Hanse Künga a představí vám náboženství jako sociokulturní jev.
https://youtu.be/JnrWKa6wf4c

Hinduismus - PhDr. Dušan Zbavitel, DrSc.
https://youtu.be/PyRGVQbflCs

Čínská náboženství - Mgr. Jakub Maršálek, Ph.D.
https://youtu.be/RvsBgAGTitw

Buddhismus - PhDr. Jiří Holba, Ph.D.
https://youtu.be/Ui6nU8wEABY

Židovství - Mgr. Kateřina Weberová
https://youtu.be/JX13_vYvzp0

Křesťanství - Mgr. Vladimír Kelnar
https://youtu.be/eSy3sqDiP8s

Islám - Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc.
https://youtu.be/U3wYehrGI4k

Set 7 DVD Světová náboženství očima profesora Hanse Künga si můžete zakoupit zde

 

 

 

Photogallery

Máte rádi archivní české filmy? Líbí se vám ta poklidná atmosféra, jemný a výstižný humor, krásné elegantní dámy a noblesní pánové? Pak jste tady správně! 

Vydáváme spoustu krásných filmů, kterými se můžete pyšnit ve své videotéce! Užívejte si ve společnosti úžasných osobností jako jsou Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala a mnoho mnoho dalších hvězd stříbrného plátna!

Reklama