Svatý Václav - ochránce České země - online

Up one level

Svatý Václav - ochránce České země - online

K poctě jedenáctistého výročí narození světce a patrona našeho národa sv. Václava uspořádalo Arcibiskupství pražské ve spolupráci s Národní galerií v Praze, Univerzitou Karlovou a Národním muzeem obsáhlou výstavu v prostorách Anežského kláštera. Protože se jednalo o ojedinělou událost a příležitost vidět tolik zajímavých historických exponátů, včetně Palladia země české, pohromadě, vznikl film Svatý Václav - ochránce České země, který zachycuje vybrané unikátní exponáty s odborným komentářem autorů a kurátorů výstavy. 

Pro ucelený pohled na osobnost knížete, stojícího u počátků naší státnosti, je film doplněn o rozšiřující přednášky našich předních odborníků.

Svatý Václav - ochránce České země Legendy o sv. Václavu a jejich historická výpověď - PhDr. Petr Kubín, Ph.D.
Historická postava sv. Václava - Prof. PhDr. Petr Sommer, CSc. Ikonografie sv. Václava ve výtvarném umění - Prof. PhDr. INg. Jan Royt

produkce Filmexport: Ano

colour: barevný

year of release: 2009

studio: Filmexport Home Video

picture: 4:3 PAL, region ALL

sound: Dolby Digital 2.0

language version: česká

subtitles: české pro neslyšící


bonusy

Historická postava sv. Václava, 55 min. (Prof. PhDr. Petr Sommer, CSc.)
Ikonografie sv. Václava ve výtvarném umění, 16 min. (Prof. PhDr. Ing. Jan Royt)
Legendy o sv. Václavu a jejich historická výpověď, 50 min. (PhDr. Petr Kubín, Ph.D.)


další varianty

Photogallery

Máte rádi archivní české filmy? Líbí se vám ta poklidná atmosféra, jemný a výstižný humor, krásné elegantní dámy a noblesní pánové? Pak jste tady správně! 

Vydáváme spoustu krásných filmů, kterými se můžete pyšnit ve své videotéce! Užívejte si ve společnosti úžasných osobností jako jsou Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala a mnoho mnoho dalších hvězd stříbrného plátna!

Reklama