Lidový rok: Písničky Petra Traxlera - on line

Up one level

Lidový rok: Písničky Petra Traxlera - on line

Možná jste zaznamenali, že populárně-naučný dokument Lidový rok spisovatele Vlastimila Vondrušky doplnil svými písněmi hudebník a zpěvák Petr Traxler.

Pokud je vám jméno povědomé, ano je to "ten" Petr Traxler, který byl se svým bratrem Jiřím členem skupiny Skiffle Kontra, později též Žáci nebo jen Traxleři. Hráli český historizující folk a spolupracovali mimo jiné třeba s Miroslavem Horníčkem, se kterým za 14 let spolupráce účinkovali snad na všech jevištích pražských divadel.

V dubnu uplynulo už 6 let od chvíle, kdy nás Petr opustil navždy. Jeho hru na mandolínu či kytaru a cit pro český jazyk si nyní můžeme připomenout právě v jeho písničkách z Lidového roku.

Advent Hromnice Chtíc aby spal Koledování
Koudelná bába Kouzelný rej Letnice Lidový rok
Mariánský rytíř Masopuste Ó Jidáši, zrádče Poklad
Před sedmdesáti skoro lety Svatební košile Toto malé děťátko Velikonoce
Veselé vánoční hody

titul naleznete také zde:


produkce Filmexport: Ano

Photogallery

Do you like archival Czech films? Do you like the calm atmosphere, gentle and concise humor, beautiful elegant ladies and classy gentlemen? Then you are in the right place!

We release a lot of beautiful movies that you can be proud of in your video library! Enjoy in the company of amazing personalities such as Adina Mandlová, Věra Ferbasová, Lída Baarová, Hana Vítová, Zdeňka Baldová, Jiřina Štěpničková, Vlasta Matulová, Zorka Janů, Jana Rybářová, Oldřich Nový, Hugo Haas, Vlasta Burian, Václav Trégl, Rolf Wanka, Svatopluk Beneš, Jára Kohout, Ferenc Futurista, Eman Fiala and many many other stars on the silver screen!

Reklama