Egypt 2 - 4x DVD - DVD sleeves

Up one level

Egypt 2 - 4x DVD - DVD sleeves

Deset největších objevů Egypta (Egypt´s Ten Greates Discoveries)
režie, autor: Ben Mole, provází: Dr. Zahi Hawass, USA, 2007, 87 min.

Egypt je více než dvě stě let místem nejvýznamnějších objevů, které kdy spatřily světlo světa. Pomocí vědecké analýzy nás moderní archeologie vezme za hranice těchto nálezů a odhalí nám jejich skrytá tajemství. Správce egyptských památek Dr. Zahi Hawass vybral s týmem předních archeologů deset nejdůležitějších objevů, jež společně skýtají úplný obraz starověké egyptské civilizace.

Palác Kleopatry (Cleopatraś  Palace: In Searcg of a Legend)
Režie: Jane Armstrong, USA, 1999, 45 min.

Majestátnost Alexandrie, Kleopatřina královského města, žije dál pod mořskou hladinou v ruinách, které byly objeveny v roce 1998. Podmořští badatelé se vydávají do potopených komnat, jimiž kdysi Kleopatra kráčela a z nichž vládla mužům i národům.

Tajemství ztracené egyptské královny (Secrets of Egypt´s Lost Queen) 
režie:  Brando Quilici, USA, 2006, 99 min.

Dokument „Tajemství ztracené egyptské královny“ pojednává o nejvýznamnějším nálezu v Údolí králů od objevení hrobky krále Tutanchamona a zcela exkluzivně nám odhaluje archeologické, forenzní i vědecké důkazy, díky nimž byla tři a půl tisíce let stará mumie identifikována jako královna Hatšepsut, jež vládla starověkému Egyptu jako faraon.

Vzkříšená Nefertiti (Nefertiti Resurrected)
Režie: Matthew Wortman, USA, 2002, 101 min.

V hrobce v Údolí králů se skrývá jedno z největších tajemství starověkého Egypta. Sondy odhalily tři mumie ukryté v temné místnůstce za tajnou zdí hrobky. Ležely tam po celá staletí, zapomenuté celým světem. Až dosud nebyly nikým zkoumány ani identifikovány. Dr. Joann Fletcher, jedna z předních světových egyptoložek, věří, že jedna z mumií za zdí patří královně Nefertiti, tedy jedné z nejslavnějších egyptských královen. Pokud má pravdu, může se jednat o největší archeologický nález od objevení Tutanchamonovy hrobky před osmdesáti lety


produkce Filmexport: Ano

colour: barevný

studio: DISCOVERY COMMUNICATIONS, LLC.

country of origin: USA

picture: 4:3/16:9 PAL, region 2/region ALL

sound: Dolby Digital 2.0

language version: česká, anglická

medium type: 4x DVD 5, papírová pošetka