ŽIVELNÍ KATASTROFY II - Přírodní požáry, Hurikány

Up one level

ŽIVELNÍ KATASTROFY II - Přírodní požáry, Hurikány

3. Přírodní požáry - Šířící se plameny požáru pohlcují na svazích kopců úplně všechno. Vegetaci, stejně jako honosné vily. Zuřivost požáru živí křovinaté porosty vyprahlé po pěti letech sucha. Vpřed jej žene horký vítr o rychlosti 100 km/hod.
V Austrálii zase zpustošily podobné požáry velkou hustě obydlenou oblast na jihozápadním pobřeží. Na periferii Sydney vytvořily vysoké teploty silný vítr a na troud vyschlá vegetace ohnivé inferno. K útěku byly donuceny tisíce obyvatel. Z pohledu lidí jsou přírodní požáry nevypočitatelným a slepě ničícím živlem. Přes všechnu zkázu, kterou po sobě ohnivé smrště zanechávají, působí paradoxně jako mocná síla, která život v přírodě pomáhá udržovat.

4. Hurikány - Skučící vichr může dosáhnout rychlosti až 320 km/hod. Tyhle větry vytvářejí tu nejničivější sílu ze všech přírodních živlů – hurikán. Strhává střechy budov, jako by byly z papíru, a žene na pobřeží oceánů obrovské vodní stěny, které rozmetají vše, co jim stojí v cestě. Ničivé síly hurikánu za sebou zanechávají rozsáhlou zkázu a protože pobřeží jsou obydlená stále hustěji, hrozí nebezpečí stále většímu počtu lidí. Jejich moc je ztělesněna v mocný devastující arzenál: ničivé vichřice, vzdušné střely, prudké záplavy a nezadržitelné bouřlivé přílivy. Je to hrozba provázející život mnoha lidí.

videoukázka

czech title: Anatomy of Disaster 3-4

length: 2 x 47 min.

colour: barevný

year of release: 1997

studio: Sequoia Entertainment, Inc.

country of origin: USA

script: Howard Gingold (Přírodní požáry), Peter Weller (Hurikány)

music: Deon Vozov

picture: 4:3 PAL, region ALL

sound: Dolby Digital 2.0

language version: česká

medium type: DVD-5, papírová pošetka