Beware! - DVD box slim

Up one level

Beware! - DVD box slim

Our price: 149,00 CZK / 5,90 EUR
 
items

Filmová adaptácia drámy Ivana Stodolu Bačova žena zachytáva neľahký život slovenských vysťahovalcov v časoch politického a sociálneho útlaku v období krátko pred vypuknutím 1. svetovej vojny. Mladý bača Ondrej Muranica utečie pred tyraniou maďarských gazdov do ďalekej Ameriky. Sny a nádeje na lepší a spravodlivejší život mu však zmarí banské nešťastie. Ondrej stratí pamäť a doma je vyhlásený za mŕtveho. Pri svojom návrate do vlasti po rokoch zistí, že jeho žena sa vydala za jeho najlepšieho kamaráta.


czech title: Varuj!

produkce Filmexport: Ne

length: 85 min.

colour: černobílý

year of release: 1946

publisher: Slovenský filmový ústav

country of origin: Československo

director: Martin Frič

script: Paľo Bielik, Martin Frič, Karel Steklý

based on: Ivan Stodola - Bačova žena (román)

director of photography: Václav Hanuš, Karol Krška

music: Šimon Jurovský

starring: Paľo Bielik, Jiřina Štěpničková, Július Pántik, Arnold Flögl, Leopolda Dostálová, Andrej Bagar, Jaromír Garvolt, Štefan Sliuka, Mikuláš Huba, Andrej Chmelko, Ján Jamnický, Karel Peyr, Jan W. Speerger, Zdeněk Říha, Ladislav Chudík, František Zvarík, Alexander Bada, Jozef Kello, Ondrej Jariabek, Miriam Paulíny-Tóthová, Jozef Budský, František Dibarbora, Ladislav Kulhánek, Ivan Jandl a ďalší

picture: 4:3 PAL, region ALL

sound: 2.0 mono

language version: slovenská

subtitles: slovenské, anglické

medium type: DVD box slim

EAN: 9771336976017 66


bonusy

Filmový týždenník Týždeň vo filme 18/1947
O filme, ohlasy z tlače
Profily tvorcov: Martin Frič, Karol Krška, Paľo Bielik, Július Pántik, Jiřina Štěpničková
Fotogaléria: foto - Leo Bródy

Reklama

Information

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.

Public screenings

VEŘEJNÉ PROJEKCE

Naše společnost také nabízí možnost veřejně promítat české filmy z DVD nosičů, tzv. „Veřejné projekce“ (projekce v klubech, malých kinosálech, kinokavárnách apod.).
Tyto projekce jsou možné na základě smlouvy poskytující oprávnění k užití originálních DVD nosičů, které vydala naše společnost.

Bližší informace získáte na telefonním čísle: 261 213 664, Zdena Eliášová, e-mail: eliasova@filmexport.cz.