Films on DVD and BD

 

Možná si pamatujete melodramatický film, ve kterém zazněl jeden z největších šlágrů 40. let - Modravé dálky volání.

Předlohou pro film byla povídka Vladimíra Neffa Romance. Vypráví o herečce s tíživou minulostí a zaníceném studentovi filosofie, který se do ní zamiluje. Aby ji zaujal, napíše pro ni hru. Herečce Janě Kosinové se jeho hra líbí, protože jí připomíná vlastní minulost. Oba pak spolu prožijí chvíle štěstí, avšak v den premiéry se vynoří stín minulosti, který jejich vztah navždy změní... V hlavních rolích excelovala Vlasta Matulová se Svatoplukem Benešem; zmíněnou píseň však pro film nazpívala Míla Spazierová-Hezká, tehdejší nejpopulárnější operetní herečka. Poslechnout si ji můžete zde

Minulost Jany Kosinové byla poprvé promítána v předpremiéře 7. července 1940 na Filmových žních ve Zlíně a získala nejvyšší ocenění. Slavnostní premiéra proběhla pak 27.9.1940 v kině Lucerna, přesně před 80. lety. V roce 1940 v souvislosti s tímto filmem obdržel Vladimír Neff národní cenu a společnost Elekta II. cenu ministra průmyslu, obchodu a živností. Můžete se podívat, jaké soudobé reklamní texty byly navrhovány pro kampaň v kinech - zde.

My vám můžeme film nabídnout v těchto variantách:

·         Minulost Jany Kosinové - digipack

·         Minulost Jany Kosinové - DVD box

·         Romantické filmy na DVD č. 10 - 2x DVD v digipacku

·         Svatopluk Beneš - Zlatá kolekce 4 DVD

 

 


Filmový svět truchlí

 

Jak jste asi zaznamenali, o víkendu zemřel filmový a divadelní režisér Jiří Menzel. Patřil k našim nejúspěšnějším tvůrcům, mnohokrát oceněným u nás i v cizině. Jeho filmy diváci milovali a milují, znají je všechny generace a vtipné hořkosladké scény a hlášky jsou kultovní, staly se naším rodinným stříbrem...

V naší nabídce filmů na DVD naleznete reprezentativní výběr Menzelovy práce. Podívat se můžete na jeho opravdu první začátky - studentský film Domy z panelů (1959), což je netypicky dokument, zařazený na čtyřdiskovém DVD Film - náš pomocník v sekci Životní styl. Dalším filmem, který si u nás můžete zakoupit, je jeho oscarový snímek Ostře sledované vlaky (1966). A nabídku uzavíráme záznamem slavného divadelního představení Audience (1990) v režii Jiřího Menzela, ve kterém exceloval Pavel Landovský a Josef Abrhám. Nyní nabízíme digipack i box za stejnou cenu 99,- Kč.

 

 


 

1. září je od nepaměti dnem, kdy začíná škola; všichni jsme zažili stejné pocity - obavy, těšení, lumpárny se spolužáky, vůni nových učebnic a ořezané tužky srovnané v penále... to vše si můžete připomenout u nás - i my máme v nabídce filmy se školní tematikou! 

Dárková kolekce Ze školních lavic je sice již vyprodaná, ale můžeme vám nabídnou sadu 4 DVD s totožným obsahem za stejnou cenu ZDE

Filmy si samozřejmě můžete zakoupit i jednotlivě - a mnohé další:

Cesta do hlubin študákovy duše - DVD box, digipack

Děvčata nedejte se! - DVD box, digipack

Kantor Ideál - DVD box

Škola základ života - DVD box, digipack

Studujeme za školou - DVD box, digipack

Sextánka - DVD box, digipack

Před maturitou - DVD box

Ideál septimy - DVD box, digipack

Vyšší princip - DVD box

Studentská máma - DVD box, digipack

 

A nezapomeňte na kolekce Filmy k maturitě, kde naleznete filmy, které vznikly podle slavných literárních předloh a představují základní díla české literatury, které studenty u maturity neminou...

Filmy k maturitě 1 - kolekce 4 DVD

Filmy k maturitě 2 - kolekce 4 DVD

Filmy k maturitě 3 - kolekce 4 DVD    

Filmy k maturitě 4 - kolekce 4 DVD

Filmy k maturitě 5 - kolekce 4 DVD

Filmy k maturitě 6 - kolekce 4 DVD

 

 


Nová sada 4 DVD HUSITÉ

Vzhledem k tomu, že Zlatá kolekce 4 DVD Husité je již zcela vyprodána, připravili jsme pro vás novou sadu 4 DVD Husité. Sada není v původním dárkovém balení, ale obsahuje stejně jako kolekce Husité následující filmy v DVD boxu:

 

Jan Hus

Jan Žižka

Proti všem

Jan Roháč z Dubé.


DVD nabízíme při nákupu sady za skvělou cenu 299 Kč. (Cena jednotlivých DVD je 149 Kč, ušetříte tedy 297 Kč.)


Novinky v nabídce našeho e-shopu!

Český animovaný film 1925-1945 - 3x DVD - digipack
Tato reedice obsahuje všechny dochované české animované filmy z let 1925–1945. Původní edice byla v roce 2013 oceněna prestižní cenou „Největší objev“ na festivalu Il Cinema Ritrovato v Bologni. Reedice přináší navíc černobílý snímek Jak může člověk přízeň získati z roku 1926 a v brožuře se dočtete o začátcích animovaného a trikového filmu na území České republiky. Kromě toho se nové vydání hravou formou zaměřuje i na malého diváka, a to prostřednictvím ilustrovaných pracovních listů, které najdete vložené uvnitř.

Titulky: české pro neslyšící, anglické

 

Filmy Jana Kříženeckého - speciální edice DVD + BD - digipack
Tato kolekce obsahuje všechny dochované filmy Jana Kříženeckého, vůbec první snímky v dějinách české kinematografie. Díky digitalizaci můžeme tato průkopnická díla prezentovat v podobě, která zdůrazňuje jejich rozmanitost a materialitu. Uvedené snímky jsou opatřeny novým hudebním doprovodem Jana Buriana.

Titulky: anglické

Bonusové filmy, rozhovory, fotografie a dokumenty


 

Reklama

Information

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.

Public screenings

VEŘEJNÉ PROJEKCE

Naše společnost také nabízí možnost veřejně promítat české filmy z DVD nosičů, tzv. „Veřejné projekce“ (projekce v klubech, malých kinosálech, kinokavárnách apod.).
Tyto projekce jsou možné na základě smlouvy poskytující oprávnění k užití originálních DVD nosičů, které vydala naše společnost.

Bližší informace získáte na telefonním čísle: 261 213 664, Zdena Eliášová, e-mail: eliasova@filmexport.cz.