Marketa Lazarová - Blu-ray disc

Up one level

Marketa Lazarová - Blu-ray disc

Our price: 599,00 CZK / 23,60 EUR

Polovina 13. století. Na tvrzi Roháčku žije loupeživý rytíř Kozlík se svými osmi syny a devíti dcerami. Za kruté zimy přepadli jeho synové Mikoláš a Adam průvod saského hraběte Kristiána a zajali jeho syna. Starému šlechtici se podařilo uprchnout, a mladý Kristian je proto ponechán na živu jako rukojmí. Mezi jemným mladíkem a divokou Kozlíkovou dcerou Alexandrou vzplane vášnivá láska. Královský hejtman Pivo chystá proti Roháčku trestnou výpravu. Zeman Lazar z Obořiště se přiživuje na vykrádání vozů. Mikolášovu žádost o pomoc při obraně ale odmítne a nechá ho zbít. Kozlík pošle syny toto zneuctění pomstít. Na Obořiště mezitím dorazil Pivo s vojáky. Pobočníka Sovičku bratři zabijí a Pivo je pronásleduje po lesích. Obyvatelé Obořiště se neubrání nájezdu, většina je pobita a Lazar ukřižován na vratech. Mikoláš si odveze jeho dceru, mladičkou Marketu, která se měla stát jeptiškou, a znásilní ji. Pivo po čase nalezne lesní úkryt Kozlíkovy rodiny a dojde ke krvavé bitvě. Většina synů je zabita a raněný Kozlík zajat. Kristián z hrůzy zešílí a Alexandra ho později v lese zabije. Mikoláš se neúspěšně pokusí otce zachránit. Marketa se vrací domů, ale otec ji nesmlouvavě vyžene. Dívka se uchýlí do kláštera. Odtud je povolána k umírajícímu Mikolášovi a je s ním oddána. Po čase porodí ona i Alexandra zdravé syny.

dočasně nedostupné

videoukázka

czech title: Marketa Lazarová

produkce Filmexport: Ne

length: 158 min.

colour: černobílý

year of release: 1967

studio: Filmové studio Barrandov

publisher: Národní filmový archiv

country of origin: ČR

premiere: 24.11.1967

director: František Vláčil

script: František Pavlíček, František Vláčil

theme: Vladislav Vančura

director of photography: Bedřich Baťka

art director: Oldřich Okáč

music: Zdeněk Liška

starring: Magda Vášáryová, Josef Kemr, Naďa Hejná, František Velecký, Ivan Palúch, Pavla Polášková, Michal Kožuch, Harry Studt, Vlastimil Harapes, Zdeněk Kryzánek, Zdeněk Řehoř, Vladimír Menšík, Karla Chadimová

picture: 16:9 PAL, region ALL

sound: Mono 1.0

language version: česká

subtitles: anglické, české pro neslyšící

medium type: Blu-ray Disc, bonusy na DVD


bonusy

rozhovory: Zdena Škapová / Jan Royt / Ivo Marák
dokument: V síti času /režie František Uldrich, 1989/ 18 min.
biografie a filmografie
fotogalerie / foto: Vladimír Souček, Josef Vítek

Reklama

Information

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.

Public screenings

VEŘEJNÉ PROJEKCE

Naše společnost také nabízí možnost veřejně promítat české filmy z DVD nosičů, tzv. „Veřejné projekce“ (projekce v klubech, malých kinosálech, kinokavárnách apod.).
Tyto projekce jsou možné na základě smlouvy poskytující oprávnění k užití originálních DVD nosičů, které vydala naše společnost.

Bližší informace získáte na telefonním čísle: 261 213 664, Zdena Eliášová, e-mail: eliasova@filmexport.cz.