Ze školních lavic - sada 4 DVD

Up one level

Ze školních lavic - sada 4 DVD

Regular price: 396,00 CZK
Our price: 249,00 CZK / 11,10 EUR
Save: 147,00 CZK
 
items

Cesta do hlubin študákovy duše
režie: Martin Frič, 1939, 88 min., čb.
Veleúspěšná komedie ze školního prostředí již po generace baví diváky veselým a zároveň jímavým příběhem profesora Matulky a party septimánů, kteří mu za přispění profesora latiny dopomohou úspěšně absolvovat státní zkoušku, ke které díky přilišné skromnosti neměl nikdy sám odvahu. Matulka se stává řádným profesorem a kronikář gymnázia profesor Rabiška si může poznamenat, že student má nejen duši, ale i srdce.
hrají: J. Plachta, J. Průcha, J. Marvan, M. Nedbal, F. Kreuzmann, F. Vnouček, F. Futurista, L. Pešek, R. Hrušínský, R. A. Strejka, F. Filipovský, E. Nollová, J. Kemr
BONUSY: fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace, Vzpomínání Viléma Prunera
TITULKY: české pro neslyšící, anglické

Děvčata nedejte se!
režie: Hugo Haas, J. A. Holman, 1937, 85 min., čb
Emanuel Pokorný žije skromně v penzionu na předměstí, protože nemá práci. Spolužák ze studií Roubal ho doporučí na místo profesora venkovské dívčí církevní školy. Jednoho dne nalezne ve své posteli dítě. Je z toho velice překvapený, ale nemá čas zjišťovat, komu dítě patří a tak se o něj začne starat. Dítě mu přiroste k srdci. Jednoho dne se však objeví jeho matka a chce ho zpátky. Jak se s tím Emanuel vypořádá?
hrají: H. Haas, A. Mandlová, E.Ženíšková, S. Svozilová, L. Dostalová, L. Boháč, J. Dohnal, K. Jičínský, S. Neumann, J. Pivec, Z. Janů, J. Steimarová
TITULKY: české pro neslyšící

Kantor Ideál
režie: Martin Frič, 1932, 90 min., čb
Na dívčí gymnázium nastupuje mladý, nesmělý profesor Karel Suchý. Od samého počátku je středem zájmu septimánek, u kterých má být třídním učitelem. Věra Matysová, která je duší každé rošťárny, se dokonce vsadí s celou třídou, že dostane od „tříďase“ hubičku. A přestože se sázka prozradí, je odhodlána pro její výhru udělat vše. Jak to celé dopadne, se dozvíte v této milé komedii.
hrají: K. Lamač, A. Ondráková, O. Marion, T. Pištěk, S. Svozilová, A. Nedošinská, V. Šindler, Č. Šlégl, J. Marvan, K. Postranecký, L. Hemmer, N. Gollová
TITULKY: české pro neslyšící

Škola základ života
režie: Martin Frič, 1938, 91 min., čb
VII. třída reálného gymnázia se připravuje na prestižní závody o středoškolský pohár. Studenti velmi pilně trénují pod vedením profesora Bartoše a jejich největší oporou je hvězda týmu Benetka. Přestože je tento turnaj pro ně největší událostí, okolnosti způsobí, že se ho málem nezúčastní. Příčinou všeho je studentský časopis, ve kterém dle mínění ředitele došlo ke zesměšnění celého učitelského sboru a jeho osoby. Proto je vydáno ultimátum – buď se pachatel přihlásí sám, nebo se škola nezúčastní turnaje. Díky solidaritě studentů však nakonec vše dobře dopadne a septimáni získají svůj vysněný pohár.
hrají: T. Pištěk, M. Májová, F. Kreuzmann, M. Smolíková, F. Smolík, L. Boháč, J. Marvan, V. Trégl, K. Postránecký, Č. Šlégl, A. Novotný, F. Filipovský, L. Pešek, Z. Janů, J. Kemr
Bonusy: slovo historika, fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace
TITULKY: české pro neslyšící, anglické


produkce Filmexport: Ano

colour: černobílý

country of origin: ČR

picture: 4:3 PAL, region ALL

sound: Dolby Digital 2.0

language version: česká

subtitles: české pro neslyšící, anglické (Cesta do hlubin študákovy duše, Škola základ života)

medium type: 4x DVD-5, DVD box v šubru


další varianty

Public screenings

VEŘEJNÉ PROJEKCE

Naše společnost také nabízí možnost veřejně promítat české filmy z DVD nosičů, tzv. „Veřejné projekce“ (projekce v klubech, malých kinosálech, kinokavárnách apod.).
Tyto projekce jsou možné na základě smlouvy poskytující oprávnění k užití originálních DVD nosičů, které vydala naše společnost.

Bližší informace získáte na telefonním čísle: 261 213 664, Zdena Eliášová, e-mail: eliasova@filmexport.cz.

Reklama