Such is Life - special edition - 2x DVD - DVD box

Up one level

Such is Life - special edition - 2x DVD - DVD box

Our price: 249,00 CZK / 11,10 EUR
 
items

Psychologické drama se sociálními motivy, jež námětově čerpá ze Zolova románu Zabiják, reprezentuje rozvinutým filmovým jazykem s progresivními montážními postupy a důrazem na symbolickou funkci detailu vrcholnou éru němé kinematografie.

Hrdinkou filmu je proletářská žena a matka. Její muž, uhlíř, propadá alkoholu a zanedbává práci. Po propuštění tráví většinu času v hospodě, kde s kamarády a se svou milenkou, číšnicí, utrácí peníze, které jeho žena vydělala jako pradlena. Žena si uprostřed práce a starostí ani nevzpomene, že má narozeniny, ale sousedé jí přijdou blahopřát. I tento radostný den však končí smutně: muž se opět vrátí opilý. Když v záchvatu zuřivosti začne ničit chudé zařízení domácnosti, žena jej vyžene. Muž se odstěhuje k milence. Jednoho dne se žena při praní těžce opaří a za několik dní zemře. Muž se vrátí domů a vystrojí jí prostý pohřeb, kterého se zúčastní všichni sousedé. Po pohřbu je muž pohostí v blízkém hostinci. Pak se všichni vrátí do svých domovů, jako by se nic nestalo. Vždyť takový je život...

Součástí balení je brožura NFA.

Digitálně restaurovaný film

 


czech title: Takový je život

produkce Filmexport: Ne

length: 63 min.

colour: černobílý

year of release: 1929

studio: Kavalírka

publisher: Národní filmový archiv

country of origin: ČR

premiere: 9.5.1930

director: Carl Junghans

script: Carl Junghans

director of photography: Lazsló Schäffer

art director: Ernst Meiwers

starring: Vera Baranovskaja, Theodor Pištěk, Jindřich Plachta, Wolfgang Zilzer, Manja Kellerová, Eman Fiala, Valeska Gert

picture: 1,33:1 PAL, region ALL

sound: 2.0 Dual Mono

language version: česká

subtitles: české, anglické

medium type: 2x DVD-9, DVD box

EAN: 8594171151118


bonusy

Trailer Takový je život (Jan Bušta, 2016)
Digitální restaurování nejčastějších poškození filmového materiálu (2016)
Zpravodajské šoty z Deglova žurnálu (1931)
Padesát gramů neodpovědnosti (1960)
Otrávený život (1963)
Den ke dni (1965)

Reklama

Information

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.

Public screenings

VEŘEJNÉ PROJEKCE

Naše společnost také nabízí možnost veřejně promítat české filmy z DVD nosičů, tzv. „Veřejné projekce“ (projekce v klubech, malých kinosálech, kinokavárnách apod.).
Tyto projekce jsou možné na základě smlouvy poskytující oprávnění k užití originálních DVD nosičů, které vydala naše společnost.

Bližší informace získáte na telefonním čísle: 261 213 664, Zdena Eliášová, e-mail: eliasova@filmexport.cz.