Shame - special edition - DVD box

Up one level

Shame - special edition - DVD box

Our price: 199,00 CZK / 8,90 EUR
 
items

Arnošt Pánek, vedoucí činitel v kterémsi jihomoravském městečku, má narušeny klidné dny. Byl zatčen jeho chráněnec Kvasil, předseda vzorného zemědělského družstva, a obviněn ze znásilnění nezletilého děvčete, z pojišťovacích podvodů a zneužívání pravomoci veřejného činitele. Naštvaný Pánek se rozhodne sám vyšetřit okolnosti, které vedly k událostem pro něho tak nepříjemným. I když se film režiséra Ladislava Helgeho zabývá dlouholetým funkcionářem sloužícím komunistickému systému, daleko precizněji se zaměřuje na mentalitu dlouholetého okresního politika, jenž si vybudoval pevnou mocenskou síť a odmítá cokoli měnit na svých metodách, neřkuli odstoupit. Helge vztyčuje důležitou otázku - dotýká se zkorumpovaného svědomí, kdy hmotný blahobyt se stává jediným měřítkem hodnot. Nelze se pak divit, že ti, co odmítají přistoupit na tuto "tichou dohodu", jsou odsouzeni k hmotnému živoření. Stud je jedním z nejdůležitějších filmů 60. let, přesně diagnostikuje tehdejší společenské ovzduší.

DVD vydal NFA v roce 2017 ve spolupráci s Bohemia Motion Pictures.

Součástí balení je brožura NFA.


czech title: Stud

produkce Filmexport: Ne

length: 101 min.

colour: černobílý

year of release: 1967

studio: Filmové studio Barrandov

publisher: Národní filmový archiv

country of origin: ČR

premiere: 29.3.1968

director: Ladislav Helge

script: Ivan Kříž, Ladislav Helge

director of photography: Jiří Šámal

music: Svatopluk Havelka

starring: Július Pántik, Štěpán Zemánek, Richard Lederer, Ida Rapaičová, Ĺudovít Greššo, Bohuslav Čáp, Vojtěch Ron, Hana Slivková, Anna Grissová, František Šolc

picture: 4:3, 16:9 PAL, region ALL

sound: Dolby Digital 2.0

language version: česká

subtitles: české pro neslyšící, anglické

medium type: DVD-9, DVD box

EAN: 8594171151163


bonusy

Komentáře
Radomír D. Kokeš – analýza filmu
Petr Bilík o tvorbě Ladislava Helgeho
Lukáš Skupa o cenzuře snímku

Filmy
Herkommannus Magnus (Josef Kořán, 1962)
Direktiva (Václav Vorlíček, 1955)
Zrcadlo byrokratické 2 (Hugo Huška, 1949)

Reklama

Information

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.

Public screenings

VEŘEJNÉ PROJEKCE

Naše společnost také nabízí možnost veřejně promítat české filmy z DVD nosičů, tzv. „Veřejné projekce“ (projekce v klubech, malých kinosálech, kinokavárnách apod.).
Tyto projekce jsou možné na základě smlouvy poskytující oprávnění k užití originálních DVD nosičů, které vydala naše společnost.

Bližší informace získáte na telefonním čísle: 261 213 664, Zdena Eliášová, e-mail: eliasova@filmexport.cz.