Celts II, The - DVD sleeve

Up one level

Celts II, The - DVD sleeve

Our price: 49,00 CZK / 1,95 EUR
 
items

Keltové byli prvními Evropany na sever od Alp, kteří vyrostli z anonymity. Byli to divoši, zuřivci a pijáci, ale také romantici a mystikové. Sdíleli skupinu jazyků, jež se stala prazákladem nejstarších a dodnes živých jazyků Evropy. Jejich příběh je příběhem o přežití, vzdoru a kreativitě, tak často vystavované tváří tvář útlaku.

4.díl: Od Kamelotu ke Kristu (52 min.) - V době zániku Římského impéria se vynořují nové cizí kultury Sasů, Anglů a Franků. Tyto národy se stávají nepřáteli Keltů. Artušovi se podařilo postup Anglo-Sasů odrazit. Schopnost přežití keltského náboženství ve spojení s prezentací křesťanské víry zrodila některé z největších misionářů katolického křesťanství.

5.díl: Legendy a skutečnost (51 min.) - Roku 1066 přišli Normané. Keltové byli vystaveni feudálnímu systému a nastaly změny ve vlastnictví půdy a v zákonech. Básnickým převyprávěním starých keltských legend vznikají literární díla evropského starověku (např. o králi Artušovi). Od 11. stol. byly keltské národy pohlcovány Anglií a Francií. Roku 1801 bylo Irsko začleněno do Spojeného království.

6.díl: Píseň smrti (50 min.) - Termín „Kelt“ se poprvé objevil v roce 1707, kdy došlo ke sjednocení Skotska s Anglií. Kdekoli, kde se Keltové usadili, vždy byli vystavováni dvěma konfliktním silám, a to být absorbováni, nebo si za krvavých obětí podržet vlastní identitu. Budoucnost Keltů se odehrává v záhadném světě, jako jsou oni sami.

videoukázka

czech title: The Celts eps. 4-6

produkce Filmexport: Ano

length: 153 min.

colour: barevný

year of release: 2000

studio: S4C

country of origin: Velká Británie

script: Caryl Ebenezer, J. Mervyn Williams

music: Karl Jenkins

picture: 4:3 PAL, region ALL

sound: Dolby Digital 2.0

language version: česká, anglická

medium type: DVD-9, papírová pošetka

Reklama

Information

Videoukázky

Vážení zákazníci, vzhledem ke změně podmínek pro přehrávání na YouTubu došlo k chybnému přehrávání našich starších videoukázek a bonusových materiálů. Vzniklé nedostatky jsme začali již odstraňovat. Přijměte naši omluvu.

Dostupnost našich titulů

Naše tituly je možné zakoupit i v kamenných obchodech Multilandu v celé ČR (seznam prodejen zde), v reprezentační prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 1 (www.radioservis-as.cz) nebo v síti prodejen Luxor.

Public screenings

VEŘEJNÉ PROJEKCE

Naše společnost také nabízí možnost veřejně promítat české filmy z DVD nosičů, tzv. „Veřejné projekce“ (projekce v klubech, malých kinosálech, kinokavárnách apod.).
Tyto projekce jsou možné na základě smlouvy poskytující oprávnění k užití originálních DVD nosičů, které vydala naše společnost.

Bližší informace získáte na telefonním čísle: 261 213 664, Zdena Eliášová, e-mail: eliasova@filmexport.cz.